İstanbul Akçapınar Derneği
Bilgi
Açıklama
Dernek AdıAkçapınarlılar Derneği
Kuruluş Zamanı01.09.1988
Dernek BaşkanıHasan Ciğerci
Dernek AdresiCumhuriyet Mahallesi Erguvan Sk No:22 K.Çekmece/İstanbul
Dernek Telefon----
Dernek Mail----
Dernek Web Sitesi----

Derneğimiz Hakkında ki Bilgiler
DERNEK MERKEZİ: Cumhuriyet Mahallesi Erguvan Sk No:22 K.Çekmece/İstanbul

KURULUŞ TARİHİ: 01.09.1988

DERNEĞİN AMACI: Akçapınar Köyümüzde korumaya değer maddi ve manevi varlıkları korumak, köyümüzü kalkındırmak güzelleştirmek. Ekonomik ve kültürel yönden gelişmeyi sağlayabilmek için gerekli etkinliklerde bulunmak.

DERNEĞİN ÇALIŞMA KONULARI:
 1. Derneğimiz bulunduğu yerin ısınma ihtiyacını giderilmesi için gerekli işlemlerin yapılması.
 2. Köyümüzün ve köylümüzün ihtiyacı olan çağımızın vazgeçilmez unsuru internet sayfamızın en kısa zamanda faaliyete geçmesi için gerekli işlemlerin yapılması.
 3. Maddi yetersizlikler dolayısıyla okuyamayan veya okumakta olan köy gençlerine burs vermek için çalışmalar yapmak.
 4. İçerisinde dünyanın her köşesinde olan köylülerimizin bilgilerinin olacağı bir AKÇAPINARLILAR Telefon Rehberini oluşturmak.
 5. Köy muhtarı ile devamlı irtibat halinde olunarak köyün güncel sorunları ile ilgili fikir alışverişinde bulunularak gerekli işlemlerin yapılması.
 6. Derneğimizin bulunduğu yere bilgisayar alımı ile ilgili işlemlerin yapılması.
 7. Köy camisi, halkodası, çeşme, köy mezarlığı gibi köyün ortak mallarının gerekli bakım ve onarımını zamanında yaptırmak.
 8. Köyümüz ve yaylamızdaki elverişli dere ve başka yerlerine kavak veya diğer ağaçlar dikilerek ağaçlandırmayı sağlamak.
 9. Köy halkının uğrayabileceği hastalık, yangın ve tabii afet gibi maddi ve manevi kayıp ve zararlarını karşılamak için yardımda bulunmak.
 10. Köy halkı arasındaki birlik ve beraberliği ve sosyal dayanışmayı sağlamak için muhtelif zamanlarda eğlence ve sohbet toplantıları ile geziler düzenlemek.
 11. Derneğin ve köyün ihtiyacı olan her türlü oto, traktör, kamyon, otobüs, minibüs veya benzeri taşınır veya taşınmaz demirbaşlara sahip olmak.
 12. köy halkının ihtiyaçlarını sağlamak üzere her türlü fidan, zirai ilaç, zirai alet, gıda maddesi, odun, kömür, meyve sandığı gibi ihtiyaç malzemelerinin en iyi şekilde ve ucuz fiyatlarla temin etmek.
 13. Futbol, voleybol, basketbol, avcılık, güreş ve benzeri her türlü spor faaliyetlerini teşvik etmek.
 14. Başta elma olmak üzere her türlü meyve ve diğer tarım ürünlerinin verimli bir hale gelebilmesi için faaliyette bulunmak.
 15. Köyümüzün kültürel değerlerini ortaya çıkarmak ve gelecek nesillere ulaştırmak için gerekli çalışmalarda bulunmak.
 16. Köylümüzün ve ilçemiz olan Bozkır'ın ekonomik ve iktisadi durumunu geliştirmek üzere her türlü tesis ve fabrikanın yapılmasına yardımcı olmak.
 17. Derneğimiz hiç bir şekilde ve surette siyasi faaliyette bulunamaz.
 18. Derneğin yukarıda yazılı amaçlara ulaşılabilmesi için Anayasa, diğer yasalar ve Dernekler Yasasının sağladığı her türlü faaliyette bulunmak.

İstanbul Akçapınar Derneği İstanbul Akçapınar Derneği Reviewed by Bozkır Dernekleri on Temmuz 19, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.